Strona główna » Jak pielęgnować obuwie?

Jak pielęgnować obuwie?

  


Wytrzymałość i wygląd obuwia zależą od jego odpowiedniej pielęgnacji. Czynności pielęgnacyjne powinno się rozpocząć przed użytkowaniem obuwia. Zalecamy, aby nowe buty, poddać gruntownej impregnacji. W tym celu polecamy Państwu zastosowanie bezbarwnego produktu (IMPREGNAT AQUA STOP) o właściwościach impregnujących do obuwia ze wszelkiego rodzaju skóry (oprócz lakierowanej). Chroni powierzchnię buta przed deszczem, śniegiem oraz tłustymi plamami.

 

     Pamiętajmy, że niezależnie od skrupulatności i regularności pielęgnacji, z czasem, wskutek mechanicznego zużycia jak również wpływów atmosferycznych (wody, śniegu, promieni słonecznych) nastąpi spadek trwałości używanego obuwia i w dużym stopniu niezależny nawet od jego pierwotnej jakości. Tym niemniej, zachęcamy do pielęgnacji obuwia, gdyż znacznie przedłuża to jego trwałość. Przypominamy także, iż buty użytkowane codziennie znacznie szybciej ulegają zniszczeniu! Jednak, aby  jak najdłużej cieszyć się naszymi butami zachęcamy do korzystania z kosmetyków najwyższej jakości firmy CORBBY® – które szczególnie polecamy, jako znane i sprawdzone przez miliony zadowolonych użytkowników.

 

     Wszystkie produkty niezbędne do konserwacji obuwia znajdą Państwo w naszym sklepie w zakładce AKCESORIA.

 

Konserwacja obuwia zależy od rodzaju skóry i powinno się ją przeprowadzać w 4 krokach:

1)      Czyszczenie

2)      Regeneracja

3)      Polerowanie

4)      Impregnacja 

 

Skóry licowe czyścimy za pomocą szczotki (zdejmujemy brud, tłuszcz, starą warstwą pasty ) pomocniczo stosujemy piankę czyszczącą. Następnie regenerujemy obuwie poprzez nałożenie odpowiedniego kremu do skór w słoiczku, pasty w puszce, czy tłuszczu pamiętając o odpowiednim dobraniu koloru preparatu do koloru skóry. Polerowanie wykonujemy specjalną szczotką do połysku. Czynności konserwacyjne kończymy zastosowaniem impregnatu AQUA STOP. 

 

Zamsz i nubuk czyścimy przy użyciu specjalnych szczoteczek wykonanych z gumy lub włosia i miękkiego drutu, które doskonale czyszczą i zapobiegają osiadaniu brudu. Następnie stosujemy piankę do czyszczenia, która pomoże nam oczyścić powierzchnię buta. Na koniec odświeżamy Renovatorem w sprayu, polecamy także ostatecznie obuwie spryskać impregnatem AQUA STOP.

 

Skóry lakierowane czyścimy wilgotną szmatką, a jeśli chodzi o preparaty renowacyjne to stosujemy tylko te które są specjalnie przeznaczone do tego typu skóry, nie zaleca się także impregnacji tego typu obuwia, gdyż może to doprowadzić do zniszczenie efektu połysku skóry.

 

Materiały syntetyczne  w przypadku tych materiałów polecamy czyszczenie obuwia wilgotną gąbką; pasty i kremy do skór nie spełnią w tym przypadku swojej funkcji. Zachęcamy jednak do stosowania impregnatu AQUA STOP który zabezpieczy obuwie przez przemakaniem.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 10%

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Minimalna wartość zamówienia o jakiej będzie można zrealizowac kupon rabatowy to: 150,00 zł